Krize v lázeňství se nevyhne ani Třeboni, propuštěno bude přes 50 lidí

Desítky zaměstnanců propustí vedení třeboňských lázní. Kvůli novým pravidlům pro úhrady lázeňské péče ze zdravotního pojištění se totiž do Třeboně přijíždí léčit stále méně pacientů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bertiny lázně Třeboň

Bertiny lázně Třeboň | Foto: Lucie Suchánková Hochmanová | Zdroj: Český rozhlas

Od začátku roku jsou lázně v Třeboni poloprázdné. Počet poukazů od pojišťoven se snížil o více než 60 procent. O možnosti řešit situaci propouštěním se v lázních hovoří dlouho.

„Vždy jsem myslel optimisticky, ale tentokrát se mi jeví, že dojde ke snižování pracovníků, což bychom neradi, ale toho se bojím nejvíc,“ říká vedoucí balneoprovozu Jan Makovička.

Přehrát

00:00 / 00:00

V třeboňských lázních natáčela Mária Pfeiferová

Obavy se ale potvrdily. Podle předběžných informací propustí v třeboňských lázních více než 50 lidí. Půjde především o zaměstnance provozů závislých na pacientech, kterým pobyt hradí pojišťovna, tedy ubytování, stravování a léčení.

Ředitel lázní Jiří Kolban je s krizí v lázeňství smířený. „Beru to jako fakt, už to ani dál nekomentuji. Jako manažer si musím položit otázku: Je to tak? Ano, je to tak, a teď jaká opatření provedeme,“ popisuje.

Kdo konkrétně o práci přijde, vedení lázní dosud nesdělilo.

Lázně propouští. Kvůli omezení péče hrazené pojišťovnami ubyli pacienti

Číst článek

Mária Pfeiferová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme