Krize v uherskohradišťské nemocnici pokračuje. Do sporu zasáhne dozorčí rada

V nemocnici v Uherském Hradišti i po skončení akce Děkujeme, odcházíme dál pokračují problémy. Devadesát šest lékařů tam už podepsalo petici za odvolání ředitele Antonína Karáska. Jeho odchod požadují také opoziční strany v krajském zastupitelstvu. Karásek podle některých destabilizuje odborné zázemí nemocnice, mstí se lékařům, kteří se výzvy účastnili, a snaží se, aby z nemocnice odešli. Dnes bude problém řešit dozorčí rada nemocnice, která může celou záležitost zvrátit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sanita "Děkujeme, odcházíme!" | Foto: Česká televize

Dozorčí rada může iniciovat návrh na Karáskovo odvolání a svolání valné hromady, která by o případném konci ředitele v Uherském Hradišti jednala. Muselo by se ale pro to vyslovit 7 členů dozorčí rady, tedy nadpoloviční většina.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Pavla Sedláčka o situaci v uherskohradišťské nemocnici.mp3

Ředitel Karásek ústy mluvčího Ludvíka Valoucha nehodlá situaci okolo petice komentovat: „Vzhledem k tomu, že otevřený dopis lékařů nebyl ani panu řediteli přímo adresován, nebude se k jeho obsahu vyjadřovat.“

Ředitel zasahuje při najímání nových lékařů do kompetencí primářů a vytváří nepřípustný nátlak na lékaře, kteří podali výpověď v rámci odborářské akce.

„Podle vyjádření lékařů tam dochází ke mstě ze strany pana ředitele,“ uvedl poslanec, krajský opoziční zastupitel a člen dozorčí rady nemocnice Petr Gazdík.

Krajský úřad už má petici s podpisy lékařů k dispozici. Krajská radní pro zdravotnictví Hana Příleská slibuje, že argumenty prověří.

96 uherskohradišťských lékařů podporujících petici je více než dvojnásobek počtu těch, kteří podepsali výzvu „Děkujeme, odcházíme“.

Pavel Sedláček, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme