Krkonoše lákají ideálními podmínkami na sjezdovkách i běžkařských tratích

V krkonošských střediscích čekají návštěvníky před víkendem až půl druhého metru sněhu a ideální počasí. Podmínky na svazích jsou opět perfektní, vlekaři navíc stále zasněžují. Do Krkonoš míří tisíce lyžařů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři na Medvědíně v Krkonoších | Foto: Jan Rosenauer

„Ve Špindlu na sjezdovkách jsou úplně ideální podmínky, sjezdovky dokonale vysněžené, tak už jenom aby přijela ta masa klientů, aby byla ta pravá zimní sezóna,“ říká Jiří Beran z areálu ve Špindlerově Mlýně.

Skvělé podmínky hlásí i Pec pod Sněžkou. „Tam nejde už nic lepšího udělat, protože napadlo zase dvacet centimetrů prašanu na tvrdý podklad, takže kvalita sjezdovek je vynikající. Na svazích je mezi padesáti a sto dvaceti centimetry sněhu, všechny sjezdovky jsou perfektně připravené,“ láká Jiří Karlík z areálu v Peci.

Milovníkům běžek jsou v nejvyšších českých horách k dispozici stovky kilometrů tras. „Je upravená celá Krkonošská magistrála. Kdo se v Harrachově rozmyslí, že pojede na Černou horu, může kompletně po magistrále, ta trasa je nádherná,“ dodává Karlík.

Tímto víkendem začínají prázdniny v sousedním Německu, což se v Krkonoších jistě projeví.

Martin Pařízek, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme