Krkonošská horská služba kontroluje na hřebenech tyčové značení

Členové krkonošské Horské služby mají před sebou poslední kontroly tyčového značení na hřebenech. To je hlavně v zimě pro orientaci v horském terénu pro turisty doslova nepostradatelné. Po celých Krkonoších jsou desítky kilometrů tyčemi označených cest.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U kapličky, pohled na Studniční horu

U kapličky, pohled na Studniční horu | Foto: Standa Soukup

Horská služba s přípravou tyčového značení začíná už v létě. Jeho výrobu mají každoročně na starost dobrovolníci. Tyčové značení je od sebe postaveno zhruba 12 metrů a pro orientaci turistů je naprosto nezbytné.

„Do poloviny října by mělo být obnovené a doplněné všechno tyčové značení v Krkonoších, kromě některých exponovaných cest, kde nám je turisti ještě čas od času vyhází, protože si toho moc neváží,“ říká Marek Fryš z Krkonošské horské služby.

Přehrát

00:00 / 00:00

hory.mp3

Pomalu pak začne i další přípravá na zimu, ať už to jsou fyzické prověrky a zimní doškolení nebo kontrola zdravotnického materiálu na služebnách. Před příchodem prvního sněhu pak i přestrojení techniky.

Zima ale může na hory přijít i v polovině podzimu, počasí začne být nevyzpytatelné.

„Může být krásný den, ale dokáže se to velice rychle zkazit, a v tu chvíli pokud člověk není vybaven, tak se vystavuje riziku minimálně nachlazení. K ránu budou i přízemní mrazíky, někde v horách mohou být i zamrzlé kaluže,“ říká Fryš.

Po západu slunce teplota velice rychle klesá. Horská služba proto doporučuje zjistit si počasí před odchodem na túru a mít sebou dobrou výbavu. Nepostradatelnou součástí je dnes už mobilní telefon.

Martin Pařízek, Martina Maňasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme