Krkonošská horská služba nedoporučuje kvůli sněhu hřebenové túry

V Krkonoších vytrvale sněží, na hřebenech je velmi špatná viditelnost. Horská služba upozorňuje na značné lavinové nebezpečí. Sníh ztěžuje na několika místech republiky situaci hlavně řidičům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších přeje zimním sportům | Zdroj: ČTK

V některých krkonošských skiareálech komplikuje podmínky silný nárazový vítr od severozápadu, který vane rychlostí okolo 15 metrů za sekundu, tedy na hranici provozu.

V noci napadlo ve vyšších polohách Krkonoš okolo deseti centimetrů nového sněhu, během dnešního dopoledne dalších pět.

Špindlerův Mlýn hlásí 115 centimetrů přírodního sněhu, výborné sněhové podmínky mají všechny krkonošské skiareály.

Zvířený prachový sníh ale na hřebenech snižuje viditelnost. Horská služba proto nedoporučuje hřebenové túry. Lavinové nebezpečí je na stupni číslo III.

Silnice pod sněhem

Vydatná sněhová nadílka dělá vrásky řidičům aut na Jesenicku. Řada silnic je pokrytá vrstvou sněhu, podél nich se navíc tvoří bariéry, které vozovku zužují. Na to už v terénu doplatily dva linkové autobusy.

Sníh na mnoha místech komplikuje dopravu

Číst článek

Oba řidiči autobusů řešili stejný problém. Vyhýbali se protijedoucím osobním autům a sjeli do příkopy. Na většině cest už totiž nejdou rozeznat krajnice.

K první nehodě došlo mezi Bukovou a Tomkovicemi, k druhé v Mikulovicích. Cestující vyvázli bez zranění, na vozidlech nevznikla ani žádná hmotná škoda. K oběma autobusům ale museli dojet hasiči, kteří je pak pomocí jeřábu vyprostili.

Protože na území regionu stále sněží, věnujte jízdě maximální pozornost.

Výška sněhové pokrývky ze dne 17. 1. 2012

Eliška Pilařová, Andrea Švubová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme