KRNAP stanovil v Krkonoších osm tras pro skialpinisty

Správa Krkonošského národního parku stanovila osm doporučených tras pro skialpinisty. Ti se s vedením KRNAPu často dostávali do křížku, to když se pohybovali tam, kde se podle předpisů pohybovat nesměli. Navíc v oblastech s lavinovým nebezpečím. Teď vyznavačům tohoto pohybu na lyžích vyšla správa národního parku vstříc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skialpinismus | Foto: Archiv

„Je určitě dobře, že se otevírají nové trasy, nicméně každá trasa musí být omezena z důvodů ochrany přírody, ale musí být také jasně vymezena z pohledu bezpečného pohybu. Tato omezení jsme se správou parku při přípravě projektu konzultovali,“ říká náčelník krkonošské Horské služby Adolf Klepš.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nových skialpinistických trasách v Krkonoších mluvil na Radiožurnálu náčelník krkonošské Horské služby Adolf Klepš

Podle něj se nové trasy pohybují i po první zóně, zde ale pouze po značených cestách. Mimo značené cesty v krátkých úsecích v ostatních typech zón.

„Tyto trasy, které jsou mimochodem velmi zajímavé, protože se podařilo zokruhovat krásná místa, nejsou určeny jen skialpinismu, ale i freeridingu, telemarku či snowboardu,“ pokračuje Klepš.

„Tyto trasy se nacházejí v lavinovém území, je proto nezbytné, aby byli návštěvníci, kteří se po těchto trasách budou pohybovat, vybaveni takzvanou svatou trojicí, což je lavinová sonda, lavinová lopata a lavinový vyhledavač,“ upozorňuje náčelník krkonošské Horské služby Adolf Klepš.

Martin Dorazín, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme