Kroměříž pošle na největší dlužníky exekutora. Vymáhání bude těžké, jde o notorické neplatiče

Vedení Kroměříže došla trpělivost s dlužníky. Město vybralo sto dvacet největších neplatičů a zvažuje na ně uvalit exekuci. Celkem město eviduje na pět stovek dlužníků, kteří nezaplatili asi patnáct milionů korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dluhy - exekuce

Dluhy - exekuce | Foto: Ladislav Bába

Vybraných sto dvacet dlužníků nezaplatilo především pokuty za dopravní přestupky, poplatky za odpad nebo psa.

„My jsme už oslovili exekutora, který převzal celou kauzu,“ potvrzuje kroměřížská starostka Daniela Hebnarová z ODS. Vymáhání nebude jednoduché. Na seznamu jsou většinou notoričtí neplatiči.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dlužnících natáčel v Kroměříži redaktor Pavel Sedláček

„Přišli jsme k závěru, že to bude velmi problematické, protože dlužníci, na které chceme podat exekuci, jsou dlužníci, na kterých už jsou exekuce. A dejme tomu od dvou až do čtyřiceti exekucí, takže to jsou případy, kdy asi bude problematické uspět,“ upřesňuje starostka.

Město má okolo pěti set dlužníků. Pokud se osvědčí exekuce u prvních sto dvaceti, totožný způsob uplatní radnice také u zbylých neplatičů.

„Problém dlužníků se táhne už několik let a neustále nám to zkresluje účetnictví,“ dodává Hebnarová.

Pavel Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme