Kroměřížské centrum Plus pro drogově závislé končí od dubna terénní službu ve městě

V Kroměříži od dubna končí terénní služba Kontaktního centra Plus pro drogově závislé. Loni jejich služeb přitom pravidelně využívalo dvaasedmdesát lidí. Vedení charitní organizace zdůvodňuje ukončení terénní varianty nezájmem radnice a její neochotou financovat tuto službu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

drogy, narkoman, jehla | Foto: Free Stock Photos

Vedoucí kontaktního centra Radovan Klabal si stěžuje, že na terénní služby nemá letos od radnice ani korunu: „Město Kroměříž nám velmi málo přispívá na tyto služby a jejich dotace se pořád snižují.“

Kontaktní centru Plus je součástí kroměřížské oblastní charity. Ta letos dostala na všechny své organizace od města jen půl milionu korun. Ještě před třemi lety to býval dvojnásobek.

Ředitelka charity Hana Valachová vysvětluje, že z půlmilionové dotace byly poděleny organizace, kterým hrozil zánik. Kontaktní centrum prý až tak ohrožené nebylo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proč Kontaktní centrum Plus ruší v Kroměříži terénní službu, zjišťoval redaktor Pavel Sedláček

„Klíč pro rozdělení půlmilionu z města Kroměříže se opravdu děje podle potřebnosti a akutnosti té jednotlivé služby,“ říká.

V okrese tak budou terénní pracovníci kontaktního centra docházet za klienty všech měst s výjimkou právě Kroměříže.

Tamní radní Jarmila Číhalová z Volby pro město přiznává nedostatek peněz a o celé záležitosti chce jednat i s vedením kraje:

„Jestliže nedojde k tomu, že by kraj dostal nějaké další prostředky, budeme i my na městě se muset touto finanční situací a problémy zabývat.“

Pavel Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme