Kroupy v Českém Krumlově poškodily auta, silničáři nadílku odklízeli pluhem

Bouřka s kroupami o průměru pět centimetrů dnes odpoledne zasáhla Český Krumlov. Kroupy poškodily i několik aut, další škody zatím není možné vyčíslit. Kvůli ledové nadílce vyjeli na Českokrumlovsku i silničáři s pluhem. Mezi Malonty a Pohorskou vsí totiž ležela souvislá vrstva krup. V Malontech navíc zabily kroupy tři čápy. Ledové hrudky o velikosti holubích vajec usmrtily samici se dvěma mláďaty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé si kroupy schovávali | Foto: Radek Ctibor

Krupobití překvapilo obyvatele Českého Krumlova v půl čtvrté odpoledne.

„Na začátku byly malé, ale pak se zvětšovaly a byly velké jak pěticentimetrové kameny,“ popsal kroupy obyvatel Dobrkovic u Českého Krumlova Radek Cihla.

Někteří lidé odnesli krupobití i drobnými zraněními a modřinami. „Mám z toho modřinu na rukou. Vypadá to tu, jako když v prosinci nasněží,“ dodal Cihla.

Kroupy poškodily i auta, objevily se na nich klasické ďolíčky. Na hlavním tahu přes Český Krumlov před posledním kruhovým objezdem směrem na Lipno navíc stojí voda na vozovce, což brzdí provoz a je třeba tam projíždět opatrně.

Silničáři také museli odklidit kroupy ze silnic u Malont, protože právě tudy vede trasa závodu Rallye Český Krumlov.

Silné bouřky hrozí vedle Jihočeského i v Plzeňském kraji, výstraha platí do půlnoci.

Výstraha před bouřkami | Foto: Český rozhlas

Jitka Cibulová Vokatá, Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme