Krušné hory hlásí ideální podmínky pro běžkaře. Ti si oblíbili Dlouhou louku

Slunečné počasí, teploty těsně pod nulou a skvěle upravené běžecké stopy - tak to aktuálně vypadá ve východní části Krušných hor. Upravené jsou i sjezdovky, skvělé podmínky pro lyžaře hlásí například Telnice i Bouřňák. Běžkaři o víkendu zamířili i do krušnohorského areálu na Dlouhé louce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novoměstsko nabízí na 100 kilometrů upravených běžkařských tratí | Foto: Petr Hladík

„Ještě jsme tu nebyli, tak jsme chtěli jet někam do nového místa. Ať pořád nejezdíme do Bedřichova a je to zatím pěkný tady. Tak kam dojedeme, tam dojedeme. Nejlíp do nějaké restaurace, abychom tam mohli nakrmit malého,“ říká Petr Šlajer, který na krušnohorskou Dlouhou Louku přijel s manželkou dítětem až z Prahy.

Jen malý kousek odtud se na tůru vydává Jarka z Litvínova. Má namířeno na Vrch tří pánů. „To je asi 6 kilometrů, uděláme dva tři okruhy a pak si dáme něco dobrého k jídlu a projedeme to na druhou stranu k ohradě na zvířátka se podívat a pak pojedeme domů. Jsme tady moc spokojení, moc se nám tady líbí,“ pochvaluje si.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na běžky do Krušných hor zve reportér Jan Beneš

A není divu, sněhu je dostatek, na obloze svítí sluníčko. Rodiny s dětmi mohou využít zdejší restaurace a pak se projít k malé mini zoo, která je odtud jen pár set metrů. Běžecké stopy jsou upravené.

„Na tu bídu jaká byla, jsme na tom výborně. Napadlo nám 30 - 40 centimetrů sněhu, stopy jsou ve vynikajícím stavu, všechno upraveno,“ říká předseda Krušnohorského klubu Roman Fišer.

Do Krkonoš vyjely tisíce lidí

Tisíce lyžařů o víkendu zamířily také do Krkonoš. Podmínky jsou tam ideální, na sjezdovkách leží do metru sněhu. Upraveny jsou i desítky kilometrů běžeckých tratí. Kvůli jarním prázdninám návštěvnost ještě stoupá. Potvrzuje to například Zdeněk Spilka z areálu na Horních Mísečkách.

„V období jarních prázdnin se návštěvnost samozřejmě zvyšuje, je hlavní sezóna. Takže my jsme připraveni na větší návštěvnost. Ty podmínky jsou tak kvalitní, že si to určitě všichni užijí.“

Až metr sněhu mají i v Peci pod Sněžkou, Rokytnici a taky v Harrachově. Ideální podmínky hlásí i areál na Malé Úpě a nebo například Herlíkovicích.

I když je ale slunečno, neměl by nikdo zbytečně přeceňovat své síly. Na co by člověk neměl zapomenout, připomíná Tomáš Plíva z Horské služby:

„Určitě by neměli zapomenout na náhradní oblečení, aby nedopadli jako my zrovna, hospoda zavřená a jsme zpocení z běžek. Takže je dobré mít něco teplého s sebou, nabitý mobilní telefon, když to jde, tak nejezdit sám.“

Když se dostanete do situace, kdy budete potřebovat pomoc, vytočte telefonní číslo 1210, na kterém od letošní sezóny funguje 24 hodin denně Horská služba.

Jan Beneš, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme