Krušnohorská zimní střediska hlásí skvělé lyžařské podmínky

Dostatek sněhu na sjezdovkách i upravené stopy pro běžkaře jsou k vidění ve většině zimních areálů v Krušných horách. Ani mlha nebo nízké teploty milovníky zimních radovánek neodrazují. Například na teplickém Bouřňáku se dnes ráno musela čekat na permanentky několikaminutová fronta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžování na Bouřňáku. | Foto: David Kalvas

„Řekla bych, že zájem je docela velký. Někde jsou už jarní prázdniny. Jsou tady nějaké zájezdy, jezdí školy na výcviky,“ říká Věra Veselá, která ve středisku prodává permanentky.

„Je škoda, že není dost přírodního sněhu. Přitom Slalomák máme připravený, Hrobská je připravená, tam je technický sníh nafoukaný. A potom výukové údolíčko, kde se soboty a neděle učí lyžařské školy a přes týden individuální instruktoři,“ upřesňuje.

U prodejního okénka je víc než čeština slyšet němčina. V sousedním Sasku totiž mají prázdniny, a tak dorazily rodiny s dětmi i celé lyžařské skupiny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Jan Beneš se vypravil do zimního střediska Bouřňák na Teplicku

Na Bouřňák ale přijel i Jirka z Ústí nad Labem. „Jezdí se dobře, sníh je dobrý. Nahoře je mlha, což to trošku kazí, ale jinak je to docela dobré. Sem tam plotna, takže člověk musí být opatrný, aby se nezranil samozřejmě,“ hodnotí situaci.

„Tady na Slalomáku to od rána bývá upravené, ale postupem času se sníh odhrne, jak lyžaři jezdí. Teďka v téhle chvíli už jsou plotny,“ souhlasí učitel Jaroslav Máliš, který přijel se skupinou studentů z Duchcova.

Napilno mají také půjčovny lyží. „Teď to docela jde díky tomu, že máme aspoň nějaký sníh. Tento měsíc to jakžtakž funguje,“ pochvaluje si majitel jedné z nich Václav Otec. Velký zájem je podle něj poslední dobou zejména o vybavení pro děti.

Kvůli nebezpečným plotnám, které se na svazích vytváří, by měli lyžaři jezdit opatrně. V minulém týdnu na Bouřňáku několikrát zasahovala i horská služba.

Lyžování na Bouřňáku. | Foto: David Kalvas

„Měli jsme paní, spadla, pochroumala si trošku koleno. Horská služba je kdykoliv k dispozici, my tady máme telefon. A upadnul chlapeček, ale nebylo to nic vážného. Přesto teda horská služba přijela, přijíždí okamžitě,“ vzpomíná Věra Veselá.

V neděli 17. února se na Bouřňáku pojedou závody, Slalomový svah tedy bude pro veřejnost uzavřen. Tradiční závod Krušnohorská třicítka zase na celý víkend uzavře běžecký areál na Novém městě.

Skvělé podmínky pro běžkaře i milovníky sjezdovek hlásí rovněž Klínovec, Boží Dar nebo ústecká Telnice. A dobře jsou na tom i níže položená střediska, například Klíny na Mostecku nebo Mezihoří na Chomutovsku.


Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme