Krušnohorský přejezd bude spíše turistickou procházkou. Běžkařům počasí nepřeje

Dnes začíná už 45. ročník Lyžařského krušnohorského přejezdu. Organizátoři ale museli podmínky tradiční sportovní akce upravit. Kvůli nedostatku sněhu se tak bude jednat spíše o turistický pochod než o jízdu na běžkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na běžkách | Foto: Kamila Antošová

Zatímco lyžařské podmínky v horských areálech se zlepšily, běžkařům počasí stále nepřeje. Organizátoři Krušnohorského přejezdu ale zajímavou akci rušit nebudou. Nechtějí totiž zklamat asi stovku přihlášených sportovců.

Podle pořadatele Ladislava Zoubka jsou všichni, kdo na akci přijedou i za těchto podmínek, borci. Zvládnout trasu dlouhou zhruba 105 kilometrů půjde v tomto počasí třemi způsoby. Všechny jsou ale dost náročné.

Přehrát

00:00 / 00:00

O osud běžkařské akce se zajímala i redaktorka Andrea Strohmaierová

„Jednak to bude kombinovaný, běžky a chůze. Určitě minimálně polovičku cesty je ponesou na zádech. Potom na kole a poslední je čistě pěší přesun. Všechny bez rozdílu budou hodně náročné, protože ani na jednu variantu nejsou podmínky ideální,“ myslí si Zoubek.

Start Lyžařského krušnohorského přejezdu bude v letošním roce opět v Kraslicích na Sokolovsku. Kvůli nedostatku sněhu ale nepojedou účastníci až na Horu Svatého Šebestiána, cíl bude už na Měděnci.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme