KSČM v Karlovarském kraji navrhne řešení sporu o radního Sloupa

KSČM v Karlovarském kraji má dnes oznámit koaliční ČSSD, jestli vymění školského náměstka hejtmana. Tuto funkci po volbách obsadil komunista Václav Sloup. Jeho minulost politruka Pohraniční stráže ale v kraji zvedla vlnu protestů. A vadí i hejtmanovi Josefu Novotnému z ČSSD, který dal komunistům jisté ultimátum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace proti karlovarskému krajskému radnímu a komunistovi Václavu Sloupovi | Foto: Zdeněk Trnka

Novotný začíná hovořit i o možnosti rozpadu koalice. Podle něj je další setrvání Sloupa v čele školství nepřijatelné.

„Ať tento člověk udělá cokoliv, i sebelepšího, tak nakonec se to vždycky zpolitizuje a obrátí proti němu, ale zejména proti školství jako takovému. Pokud by nedošlo k řešení, tak poslední řešení jsou samozřejmě předčasné volby,“ uvedl hejtman.

Přehrát

00:00 / 00:00

KSČM v Karlovarském kraji navrhne řešení sporu o radního Sloupa. Více reportérka Andrea Strohmaierová

Jestli dojde na výměnu náměstka nebo resortů, to lídr krajské KSČM Jaroslav Borka zatím neřekl.

„My máme nějaké návrhy řešení, ale konečný termín je v pondělí. A upřímně řečeno, budeme usilovat o to, aby se koaliční partner dozvěděl tuto zprávu jako první,“ podotkl Borka.

Podle něj ale rozhodně koalice ohrožena není. „My se chceme chovat odpovědně a resort, který nám byl svěřen, i v porovnání s celostátní situací nevidím tak zásadní, aby jím byla ohrožena koalice,“ míní předseda karlovarských komunistů.

Sám Václav Sloup by ale post náměstka neopustil. Jak stále říká, každý má svou minulost a on se rozhodně nemá za co stydět.

Andrea Strohmaierová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme