Kuličkiáda na ledě předchází pardubickému divadelnímu Grand festivalu smíchu

Herci pardubického Východočeského divadla dnes vymění prkna jeviště za ledovou plochu. Před zítřejším zahájením týdenního Grand festivalu smíchu je totiž čeká - jako taková rozehrávka - Kuličkiáda smíchu. Od pravého poledne si může každý přijít na pardubický zimní stadion vyzkoušet, kolik legrace je možné zažít při pokusech přimět kuličku, aby na ledě doklouzala do důlku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Grand festival smíchu | Foto: Východočeské divadlo Pardubice

Schválně si to někdy zkuste - trefit se kuličkou, která se na ledě chová jak neřízená střela, do důlku. Je to daleko těžší, než byste očekávali. Mnohem častěji skončí skleněnka někde úplně jinde, než je důlek.

Naštěstí tu jsou mantinely, takže ztráty kuliček nejsou velké. Ani ředitel Východočeského divadla Petr Dohnal zatím nepřišel na ideální způsob cvrnkání:

Přehrát

00:00 / 00:00

O kuličkiádě na ledu natáčela redaktorka Drahomíra Bačkorová.

„Já to zkouším ukazováčkem, tak jak je to v pravidlech, ale lépe mi to jde palcem. To se ale prý nesmí.“

A pak je tu ještě problém se správným postojem, na ledě to totiž většinou klouže. „Nejlépe by se to hrálo vleže, ale to zase na ledové ploše nejde,“ přemýšlí o pozici Dohnal.

Herečka Dagmar Novotná na tom byla při minulých ročnících podobně: „Absolutně to nemůžu namířit tam, kam chci.“

„Ženské vždycky jenom radí,“ dodal škodolibě její manžel Pavel. To herec Josef Pejchal bral celou záležitost daleko vážněji a rozhodl se nic neponechat náhodě:

„Ďůlek si musím obhlédnout, zjistit ještě nějaké finty, podívám se na soupeře, postavím taktiku, nějak to poskládáme, půjdeme tomu naproti a já si myslím, že to tam půjde. Spadne to tam.“

Vše samozřejmě sledují přísní rozhodčí a žádné švindlování nikomu neprojde. Týmy herců, známých osobností i novinářů může doplnit každý, kdo si bude chtít zahrát. Děti musí mít ochranné přílby a chrániče kolen, dospělí teplé pevné boty a všichni smysl pro humor.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme