Kupčení s hlasy v Ústeckém kraji se nepotvrdilo. Policie stále prověřuje podezření

V Trmicích na Ústecku mělo při volbách docházet k nakupování hlasů. I když policisté po příjezdu nic nezjistili, případem se dále zabývají. Některé místní možnost kupčení s hlasy nepřekvapila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

úplatek | Foto: stock exchange

„Je spousta lidí, kteří za dvě, za tři stovky zaškrtne to, co oni chtějí. U nás to tak je,“ říká anonymně trmický občan.

Nezávislou starostku Janu Oubrechtovou, která kandidovala za koalici TOP 09 a Starosty, upozornili občané v pátek odpoledne na podivné chování lidí před školou.

„Před školou, kde máme dva volební okrsky, se shlukovaly skupinky Romů. Když byla skupinka zhruba kolem těch patnácti, dvaceti lidí, přijely tři osobní auta a z kufru vyndávali štos obálek a lístků,“ popisuje situaci Jana Aubrechtová a pokračuje:

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci kolem údajného kupčení s hlasy v Trmicích sleduje redaktorka Gabriela Hauptvogelová

„Požádala jsem naši městskou policii, protože prostor je vlastně pod městským kamerovým systémem, aby dobře monitorovali prostor před školou. A říkali mi, že ve čtyři hodiny tuhle akci mají zachycenou na kamerách.“

Městská policie z Trmic pak o půl páté již spolu s Policií ČR vyjížděla na zásah.

Jenomže po jejich příjezdu už bylo na místě jenom jedno auto a uplácení lidí za vhození vybrané kandidátky se jim podle mluvčí policie Veroniky Hyšplerové prokázat nepodařilo.

„Při kontrole tohoto vozidla policisté našli čtyři obálky na různá jména s obsahem volebních lístků,“ dodává Veronika Hypšlerová.

Volby vynesly do krajů nejvíc komunistů v historii ČR. Ostatní bilancují ztráty

Číst článek

Policisté mají k dispopzici fotografie od svědků, záznam z kamer a podezření dál prověřují. Podle serveru Aktuálně.cz jeden z takovýchto voličů mluvil o dvou stech korunách za hlas.

Jihomoravský kraj povede v příštích čtyřech letech levice, rozhodli voliči

Číst článek

Gabriela Hauptvogelová, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme