Kupon nebo opencard? V Praze jsou k dostání všechny druhy jízdného

Obyvatelé české metropole, kteří využívají hromadnou dopravu, se nemusí spoléhat jen na elektronickou kartu opencard. Všechny druhy jízdného si podle pražského dopravního podniku mohou koupit také v alternativní papírové verzi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaje (ilustrační foto)

Tramvaje (ilustrační foto) | Foto: Mirko Kašpar | Zdroj: Český rozhlas

Podle mluvčího dopravního podniku Jiřího Štábla je většina prodejních míst kupony zásobena. K dostání prý jsou všechny druhy časových jízdenek.

Zájemci je seženou už 1. března ve všech informačních centrech, která mají otevřeno i o víkendu. Od pondělí pak na většině z asi padesátky prodejních míst.

K prodeji papírových kuponů se Praha částečně vrátila již v únoru. Jako první bylo možné zakoupit měsíční a čtvrtletní jízdné. Papírových kuponů se od té doby prodalo 1500, průkazek 2500.

Pro návrat ke kuponům se pražští politici odhodlali kvůli dlouhodobým problémům, které řeší ve spojitosti se smlouvami k projektu opencard.

Pro dospělé cestující dosud papírové kupony sloužily jen jako dražší náhrada opencard. Problematický projekt opencard stál doposud Prahu minimálně 1,35 miliardy korun.

Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme