Kuřim požaduje více policistů, vedení policie o tom ale zatím neuvažuje

Kuřim chce více policistů, kteří budou sloužit na tamním obvodním oddělení. Městu se zdá, že personální obsazení na služebně je vzhledem k bezpečnostním rizikům nedostatečné. Vedení jihomoravské policie ale o posílení stavů zatím neuvažuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie, policejní auto (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

V Kuřimi máme věznici a vede tudy i frekventovaná silnice číslo 43, zaznívá z radnice.

Dalším z důvodů, proč počty policistů navýšit, je podle nezávislého starosty Kuřimi Draga Sukalovského rozlehlost území, které obvodní oddělení pokrývá.

„Začíná prakticky u dálnice D1 u Hvozdce, zahrnuje velkou část Brněnské přehrady, Malhostovice, Nuzířov, a na druhé straně končí až v lesích nad Adamovem,“ říká.

O posílení kuřimského obvodního oddělení zatím policie neuvažuje. Současný stav podle jihomoravského policejního mluvčího Pavla Švába odpovídá tabulkám i bezpečnostní situaci v regionu.

„Pokud by se nějak zásadně změnil nápad trestné činnosti, vzrostla na Kuřimsku kriminalita, tak bychom uvažovali třeba o přesunech policistů z jiných obvodních oddělení,“ uvedl.

Obvodní oddělení v Kuřimi kdysi čítalo 24 policistů. Teď je jich o pět méně.


Zvětšit mapu

Michal Záboj, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme