Kutná Hora má svou první vyhlídkovou věž

Kutná Hora je bohatší o další turistickou atrakci. Dnes poprvé se lidem otevře vrchol jižní věž Jezuitské koleje v sousedství světoznámého chrámu svaté Barbory. Na návštěvníky tam čeká nevšední zážitek spojený s výhledem na Kutnou Horu i okolí města.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kutná Hora

Kutná Hora | Foto: Jan Burda | Zdroj: Český rozhlas

„Při pohledu z věže budete mít jako na dlani nejen známé kutnohorské památky, ale třeba také malebné údolí říčky Vrchlice či v dáli se tyčící chvaletickou elektrárnu,“ řekla Eva Sobíšková z Galerie Středočeského kraje.

Právě galerijní expozice totiž najdete uvnitř někdejší jezuitské koleje. Pokud zdoláte něco přes sto dvacet schodů na věž, naskytne se vám vedle neopakovatelného výhledu na město a okolí i pohled na trojici věžních zvonů.

Je dobré vědět, že právě zvony neodmyslitelně patří sousednímu chrámu svaté Barbory. Katedrála totiž vlastní zvonici od osmnáctého století nemá.

Při příležitosti dnešního státního svátku máte výjimečnou příležitost navštívit věž od deseti hodin do půl páté odpoledne. Přes zimu bude věž přístupná jen na základě předchozí domluvy. Jako stálá turistická atrakce pak začne sloužit od dubna příštího roku.

Michal Trnka, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme