Kutná Hora netradičně zahajuje turistickou sezónu. Kriminálními historkami

Na mnoha místech republiky oficiálně začíná nová turistická sezóna. V Kutné Hoře můžete vyrazit na výlet do historie. Umožní vám to každoroční Probouzení města.. Tentokrát organizátoři návštěvníkům zprostředkují nevšední setkání se zločinci, kteří se nesmazatelně zapsali do kutnohorské historie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Havlíček před Kutnohorským soudem. Dobová ilustrace. | Foto: Archiv Muzea Vysočiny, Havl. Brod

Jedna z organizátorek Probouzení Zuzana Kocourková Radiožurnálu prozradila, jaké historické události ji letos při psaní scénáře inspirovaly.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Probouzení města Kutná Hora zve redaktor Michal Trnka

„První, co tady probereme, bude událost, která tehdy zasáhla celé Rakousko-Uhersko. Byl to soud s Leopoldem Hilsnerem, který vešel ve známost jako tzv. Hilsneriáda. Další známý soudní proces byl s Karlem Havlíčkem Borovským.“

Zuzana Kocourková pracuje v kutnohorské galerii, ale často na sebe obléká dobový kostým a nechává se unášet výletem proti proudu času.

S dalšími aktéry slavnosti všechny diváky před kutnohorským soudem pozve na procházku městem plnou dobových scének na téma Kutná Hora kriminální.

Vidět můžete například scénku inspirovanou skutečnou mnohonásobnou vraždou. Ač jsou to témata vážná, legrace prý chybět nebude.

Organizátoři si dopřejí i pomyslné setkání se známým kutnohorským bouřlivákem Mikulášem Dačickým z Heslova.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme