Kutná Hora se o víkendu ponoří do středověku

Kutná Hora bude celý víkend žít středověkem. O výlet proti proudu času se postará každoroční historická slavnost nazvaná Královské stříbření. Ta navrací středočeské město na přelom čtrnáctého a patnáctého století, kdy Kutná Hora zažívala díky těžbě stříbra nebývalý rozkvět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do Jezuitské koleje v Kutné Hoře se po letech vrátil život | Foto: GASK (Galerie Středočeského kraje)

Letos nás děj Stříbření zavede konkrétně do roku 1410. To se poměry v českých zemích začaly dramatizovat a pomalu už klepalo na dveře období husitství. Program Stříbření se také tentokrát bude točit kolem fiktivní návštěvy krále Václava IV. ve městě. Právě Kutná Hora totiž patřila mezi jeho oblíbená města.

Po oba víkendové dny bude především park pod Vlašským dvorem patřit rytířským turnajům, dvorským slavnostem, starým řemeslům i dobovému tržišti. Doplnila organizátorka slavnosti s nádechem středověku Světlana Hrabánková.

Dnešní program začíná přesně v deset hodin u chrámu svaté Barbory, odkud vyjde velký kostýmovaný průvod. Právě dobové kostýmy nejsou při stříbření výsadou jen herců. Obléknout si ho může kdokoli. Odměnou pro vás pak bude snížené vstupné, ale především ta pravá atmosféra doby, kdy Kutná Hora byla pokladnicí českého království.

Michal Trnka, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme