Kutná Hora se připravuje na nadcházející turistickou sezonu

Do zahájení nové turistické sezony zbývají už jen tři týdny. V dubnu po zimní pauze opět ožije i většina středočeských památek. Například v Kutné Hoře kvůli tomu mají plné ruce práce jak průvodci, tak i provozovatelé tamních restaurací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z nejznámějších pohledů na Kutnou Horu - chrám sv. Barbory a Jezuitská kolej | Foto: Daniel Mrázek

Začínají uklízet zahrádky, vyndávají lavičky, grily nebo udírny. A protože do města míří stále více asijských turistů, objevují se i podniky, které své internetové stránky spustily také v japonské nebo čínské verzi.

Novinkou letošního roku, která by měla nalákat turisty, je například otevření zahrad někdejší Jezuitské koleje. Půjde o jakýsi městský park, který bude od května otevřený široké veřejnosti. Mimo jiné tu vznikla i letní divadelní scéna.

Velké oblibě se těší večerní a noční prohlídky nejznámějších kutnohorských památek. Zpestřením by mohly být i připravované nové turistické stezky, které mají nabídnout zábavu a poučení.

Zahájení turistické sezony letos připadne na sobotu 6. dubna. Půjde už o osmý ročník takzvaného Probouzení Kutné Hory, tentokrát má akce název Kutná Hora – hudební.

Loňský rok byl pro město z hlediska turistického ruchu velmi povedený. Od začátku roku do října sem přijelo přes 800 tisíc návštěvníků. Tento údaj Průvodcovská služba odvodila od počtu prodaných vstupenek do jednotlivých památkových objektů.

K loňskému vysokému počtu turistů významně přispěla i výstava Europa Jagellonica, kterou hostila kutnohorská Galerie Středočeského kraje. Expozice se stala nejnavštěvovanějším výstavním projektem loňského roku v rámci celé republiky.

Michal Trnka, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme