Kutnohorská městská rada je opět kompletní, doplnil ji Ivan Sova

Kutnohorská městská rada je po měsících nejistot znovu kompletní. Jejím devátým členem se včera stal zastupitel z Šance pro Kutnou Horu Ivan Sova. Nahradil Karla Koubského ze stejného uskupení, kterého loni v květnu zastupitelé kvůli kontroverzní smlouvě s novým dodavatelem tepla odvolali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kutná Hora | Foto: Adriana Krobová

Podnikatel, trenér cyklistiky a organizátor sportovních akcí Ivan Sova se chce ve vedení města věnovat hlavně oblasti sportu a kultury.

„Doufám, že se mi podaří některé věci popostrčit a posunout dál, to znamená výstavbu víceúčelové sportovní haly, popřípadě v kultuře, co se týká Tylova divadla a kina, některé věci trochu změnit a zlepšit,“ uvedl Sova.

Problémy s obsazením křesla v radě začaly loni v květnu. Kvůli kontroverzní smlouvě s novým dodavatelem tepla tehdy zastupitelé odvolali z funkce místostarostu Karla Koubského z vládnoucí Šance.

V prosinci zvolili zastupitelé novou místostarostkou Danu Vepřkovou ze stejného tábora.

Šance pro Kutnou Horu se na radnici pokusila vrátit Koubského coby řadového člena městské rady, ale neúspěšně. Koubský v tajné volbě nezískal dostatečný počet hlasů.

Proto tedy Šance hledala dál a nakonec po dlouhých peripetiích našla Ivana Sovu. Ten díky úspěšnému zvolení může v radě obsadit poslední devátou volnou židli.

Pro Sovu hlasovalo 17 zastupitelů

Na včerejším zasedání zazněl pouze jeden jediný návrh. Bylo to právě jméno Ivana Sovy. Pak už následovala jen tajná volba. Pro Sovu nakonec hlasovalo 17 zastupitelů, což pohodlně stačilo.

Personální otázky spojené s vedením kutnohorské radnice před třemi týdny vyústily ve vypovězení koaliční smlouvy mezi vládnoucí Šanci pro Kutnou Horu a radními za TOP 09. Na včerejším jednání zastupitelstva se to však neprojevilo. Oba radní za TOP 09 se včera k žádným záležitostem téměř nevyjadřovali.

Šance pro Kutnou Horu vypověděla smlouvu podle starosty Ivo Šance kvůli tomu, že dokument v praxi už prý fakticky nefungoval. Smlouva zavazovala partnery ke společnému postupu v personálních věcech, to se ale údajně nedělo.

Starosta poukázal na to, že bývalého místostarostu Koubského v tajném hlasování svrhla opozice s pomocí některého z koaličních zastupitelů.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme