Kutnohorská poliklinika je od nového roku bez lékárny

Kutnohorská poliklinika je bez lékárny. Od prvního ledna je novým majitelem celého nemocničního areálu Středočeský kraj. Jeho vedení ale nechce, aby tamní lékárnu provozoval soukromník, který byl na poliklinice v nájmu do konce loňského roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dětský pavilon kutnohorské nemocnice | Foto: Nemocnice Kutná Hora

Lékárna nejvíc chybí starším lidem. Ti byli totiž zvyklí zajít si rovnou od lékaře pro předepsané léky. Třeba dnes by ale za kliku bývalé lékárny brali marně. S receptem musí buďto do centra města nebo na sídliště.

Kutnohorskou nemocnici s poliklinikou provozuje od 1. ledna krajská oblastní nemocnice Kolín Středočeský kraj neprodloužil smlouvu se soukromníkem, který v lékárně podnikal ještě v prosinci.

V Kutné Hoře by měla začít fungovat právě krajská lékárna, jenže ta se dočká otevření pravděpodobně až v březnu. "Každý ví, že lékárna je velmi výdělečná činnost a peníze zůstanou tedy v Kutné Hoře," řekl středočeský hejtman David Rath.

Z pohledu pacientů se změna projeví zřejmě především v podobě třicetikorunové slevy, kterou krajská lékárenská zařízení ve Středočeském kraji doposud zákazníkům nabízejí.

Michal Trnka, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme