Kutnohorské předměstí Malín je takřka odříznuté od okolí

Dostat se autobusem z kutnohorského předměstí Malín do centra města či okolních obcí je ode dneška složitější. Přes silniční nadjezd spojující Kutnou Horu právě s příměstskou částí nesmí totiž nově autobusy jezdit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rušení spojů - autobus do Příbrami | Foto: Pavel Pavlas

Most mezi městskou částí Malín a Kutnou Horou je v havarijním stavu. Ředitelství silnic a dálnic teď shromažďuje všechna potřebná povolení a počítá s kompletní rekonstrukcí stavby. Termín, kdy k ní dojde, ale zatím není znám.

Kvůli havarijnímu stavu nadjezdu byla před několika dny na mostě snížena povolená tonáž a zákazová značka platí také pro autobusy. Ty, které míří do okolních vesnic, odedneška až na několik málo výjimek kvůli objízdným trasám do Malína vůbec nezajíždějí a nezastavují ani v městské části Sedlec.

Podle kutnohorského starosty Ivo Šance se mění i jízdní řády městské hromadné dopravy. „MHD nebude moci zajíždět do Malína, bude končit v Sedlci,“ přiblížil.

Výchozí a cílovou zastávkou páteřní městské linky je tak odedneška stanoviště u hlavního vlakového nádraží.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme