Kvůli azbestu zůstávají zavřené dvě školy v Příbrami

Dvě příbramské školy, v nichž hygienici objevili nebezpečný azbest, zůstanou zavřené i tento týden. Zhruba 600 školáků se tak minimálně o pět dní prodlouží prázdniny. Studenti z nově zavřeného Gymnázia Pod Svatou Horou se pak budou učit na jiných středních školách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zavřená Základní škola pod Svatou Horou | Foto: Pavel Pavlas

Prodloužení netradičních prázdnin se týká hlavně žáků Základní školy Pod Svatou Horou. Pro ty, co nebudou moci zůstat doma, škola nebo město zajistí náhradní program.

„Některé naše příspěvkové organizace jim vyjdou vstříc, to znamená, můžeme jim uvolnit bazén, bruslení, máme tady lyžařský svah, máme tady divadlo, kino. Takže jim pomůžeme, aby ten čas pro děti vyplnily,“ řekl Českému rozhlasu příbramský starosta Josef Řihák.

Zhruba 100 předškoláků, kteří se minulý týden učili ve zbrojnici dobrovolných hasičů, se nově bude učit v budově Vysoké školy evropských a regionálních studii v Dlouhé ulici. Rodičům se nelíbilo, že si pro děti museli jezdit přes celé město.

Kontrolní měření na přítomnost rakovinotvorného azbestu se v opuštěných školních zařízeních uskuteční do poloviny tohoto týdne.

Pavel Pavlas, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme