Kvůli bruslení uzavře Hradec Králové dvě ulice, odkloní i linky MHD

Řidiči a cestující městskou hromadnou dopravou v Hradci Králové by se měli na víkend obrnit trpělivostí. Kvůli sportovní akci Inline pro život se totiž pro veškerou dopravu uzavře důležitá Třída SNP a Lipová ulice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce na dálnici D1 | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Půjde o úplnou uzavírku, nepojede tudy ani městská hromadná doprava.

Uzavřený úsek bude od hotelu Alessandria po třídě SNP, Lipovou ulicí až po točnu městské hromadné dopravy Cihelna, a to v obou směrech. Nepojedou tam ani autobusy, ani trolejbusy, linky budou odkloněné po objízdných trasách.

Které spoje to budou, upřesňuje Leo Sedláček z hradeckého dopravního podniku: "Dotčené linky jsou dvě trolejbusové, trojka a šestka, a sedm autobusových, pětka, jedenáctka, čtrnáctka, sedmnáctka, dvacet pětka, dvacet sedmička a třiatřicítka. "

"Cestující se můžou s odklonem, s vynechanými zastávkami a popřípadě se zastávkami, které budou náhradní, seznámit na vývěskách, které již v tuto dobu visí na označnících dotčených linek," doplňuje Sedláček.

Ulice nebudou zavřeny celodenně

Další informace jsou i na webových stránkách hradeckého dopravního podniku a tam je také informační telefonní linka.

V sobotu je uzavírka naplánovaná jen na večer, a to od půl osmé do desáté hodiny. Více zasáhne dopravu v neděli, kdy budou ulice uzavřené od půl deváté ráno až do 16. hodiny.

Lidé by ale měli dát pozor na to, že se změní trasa už některých dřívějších spojů, které by sice dojely do lokality před uzavírkou, ale už by se nestihly vrátit zpět.

Další uzavírky v kraji

Další významná uzavírka se týká tradičního motocyklového závodu 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích na Jičínsku, který se jede právě tento víkend. Tam bude dopravní omezení platit v sobotu i v neděli po celý den.

Podle Jana Čížkovského z krajského policejního ředitelství se netýká jen jedné silnice: "Začíná již na náměstí a dále pokračuje po silnici II. třídy č. 300 a po silnici II. třídy č. 501 s tím, že je celková uzávěrka na příjezdu od obce Miletín a Lukavec."

"Tato uzávěrka bude probíhat celý víkend," dodává Čížkovský.

Dále jsou na dvou místech kraje hlášené poutě. Kvůli tomu se v Hořičkách v sobotu uzavře náměstí. V Potštejně bude snížená rychlost a zákaz zastavení a také se tam uzavře jedna ulice.

Navíc od pondělí 20. května musí řidiči počítat s tím, že se uzavře běžná cesta z Vysoké nad Labem do Opatovic nad Labem. Ta silnice bude kvůli dokončování velké mimoúrovňové křižovatky u Opatovic uzavřená zřejmě až do 4. července.

Tomáš S. Šťástka, Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme