Kvůli chřipce jsou nemocnice na Vysočině zavřené návštěvám už měsíc

Už měsíc sužuje Vysočinu chřipková epidemie. A už měsíc nemohou za pacienty nemocnic a obyvateli některých domovů důchodců rodiny a přátelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice

Nemocnice | Foto: Filip Jandourek

„Žádné návštěvy nejsou, budu tady končit v pondělí. Tohle je první návštěva. Zvládli jsme to,“ říká starší pacientka v nemocničním pyžamu s beranicí na hlavě a taškou, ve které jí donesl, to co potřebovala, její příbuzný.

Přiznává, že bez návštěvy a podpory blízkých se zkrátka stůně hůř. Jak ale prozrazují prodavačky nemocniční trafiky, ten kdo chce, si většinou cestu do náruče příbuzného nebo přítele najde i v době zákazu návštěv.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do jihlavské nemocnice se vydala redaktorka Olga Štrejbarová

„Ty, co můžou chodit, pouštějí ven, takže ti si stejně jdou nakoupit. Pacienti můžou chodit na chodbu, takže se sejdou třeba tady,“ podotýkají prodavačky.

Potvrzuje to i muž v černém županu, který se právě prochází po nemocniční chodbě. „Stejně za mnou chodí. Jdu za nimi sem na chodbu, jinak se to nedá řešit, že by je pustili dovnitř,“ vysvětluje.

Poslední měsíc bylo na Vysočině pro návštěvy uzavřených skoro dvacet zařízení. Pátek, pravé poledne. To je čas, kdy budou mít krajští hygienici od lékařů čísla, která rozhodnou. Kde se mohou pacienti na své blízké zase brzy těšit.

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme