Kvůli chřipce se v Libereckém kraji zavírají školy

Chřipková epidemie v Libereckém kraji zatím neustupuje. Plní se čekárny lékařů, zatímco některé třídy základních škol naopak zejí prázdnotou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nachlazení (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos, David Castillo Dominici

V republice chřipka a akutní respirační onemocnění už ustupují, na Liberecku ale počet nemocných stále lehce stoupá. V kraji je jich v současné době 2038.

S vážným průběhem skončilo v nemocnici 16 lidí. Někteří museli být napojení na ventilátor, dva lidé zemřeli. Nejčastěji chřipkou onemocní děti do pěti let.

V některých obcích se musely uzavřít školy. Děti měly „prázdniny“ ve Zlaté Olešnici na Jablonecku nebo v Tatobitech na Turnovsku. Uzavřená byla také mateřská škola Bertík v Liberci.

Kvůli vysokému počtu nemocných žáků nebo učitelů se v řadě škol slučovaly třídy. V Liberci šlo hlavně nižší ročníky, tedy první až třetí třídy, a to například v základní škole Vrchlického nebo Jabloňová.

Podle krajských hygieniků by lidé měli v současné době dobře zvážit návštěvu příbuzných nebo známých v nemocnicích nebo v sociálních zařízeních. V Jablonci nad Nisou a České Lípě mají dokonce návštěvy stále zakázané.

V liberecké nemocnici to zatím nechávají na zvážení návštěvníků. V domovech důchodců v Turnově nebo Českém Dubu se rozhodli zákaz návštěv zrušit.

Eva Malá, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme