Kvůli dotaci na nový kotel čekají před středočeským úřadem stovky lidí

Středočeský kraj dnes od devíti hodin začal přijímat žádosti o takzvané kotlíkové dotace. Podle informací ČRo na ně už od neděle čekají před sídlem krajského úřadu stovky lidí. Kraj celkem rozdělí 80 milionů korun, což je dvakrát více než loni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zájemci o kotlíkové dotace ve Středočeském kraji stojí ve frontě už od nedělního večera | Foto: Jan Charvát

Úředníci se na dnešní den dobře připravili. Provizorní kancelář si zřídili hned za dveřmi úřadu na chodbě. Každý žadatel se tam zdrží jen pár desítek vteřin.

„Věřím, že během dneška a zítřka všechny uspokojíme,“ řekl hejtman kraje z ČSSD Miloš Petera.

„Celkově by to mělo být 1500 lidí,“ doplnil ho náměstek pro životní prostředí Marek Semerád s tím, že výměnu kotle by potřebovaly další desítky tisíc lidí:

Přehrát

00:00 / 00:00

Stovky zájemců u kotlíkové dotace stojí fronty na středočeském krajském úřadu. Komu pomůžou, řekl náměstek hejtmana Marek Semerád

„Pokud bychom měli uspokojit všechny, potřebovali bychom stovky milionů.“

O příspěvek můžou požádat majitelé rodinných domů, kteří se chystají vyměnit starý kotel na tuhá paliva za nový, ekologický.

Příspěvek může v závislosti na typu kotle činit až 60 tisíc korun. Dotace pokryje většinou polovinu kupní ceny.

Kromě správně vyplněného formuláře by žadatelé měli na Krajský úřad Středočeského kraje přinést i některé přílohy. Důležitá je třeba fotografie starého kotle.

Loni ve středních Čechách dostalo dotaci přes 900 lidí. Letos už jde o druhé kolo dotací, které středočeský kraj vypsal.

„Příští rok bychom chtěli udělat další jednu nebo dvě výzvy ve výši okolo 100 milionů korun,“ řekl Semerád.

Michal Trnka, Veronika Neprašová, Jan Charvát, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme