Kvůli loňskému pádu mostu ve Vilémově na Vysočině policie obvinila 10 lidí

Policie obvinila deset lidí kvůli zřícení mostu ve Vilémově na Vysočině. Uvedla to Česká televize. Za obecné ohrožení z nedbalosti jim hrozí až 10 let za mřížemi. Most spadl loni v září, pod troskami tehdy zemřeli čtyři stavební dělníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zřícený most ve Vilémově na Havlíčkobrodsku | Foto: Hana Mikulincová

Mezi obviněnými jsou představitelé stavebních firem, které se podílely na realizaci stavby, zástupci investora a lidé, kteří měli na starosti dohled nad dodržováním bezpečností práce v průběhu stavby.

Most se zřítil loni 4. září. V jeho troskách zahynuli čtyři dělníci, další dva byli zraněni. Pod mostem pracovalo v době neštěstí šest dělníků, tři Češi a tři Slováci. Přežili dva muži ze Slovenska.

Už bezprostředně po nehodě se objevily spekulace, že statiku mostu narušilo odbagrování přílišného množství zeminy u vnější strany mostní podpěry. Pilíř se pak neměl o co opřít a přestal plnit svou nosnou funkci.

Ze závěrů policejního prověřování, z výslechů svědků i ze závěrů znaleckých posudků z oboru stavebnictví podle policejní mluvčí Dany Čírtkové vyplynulo, že stavební práce, při nichž se zřítil opravovaný most, nebyly řízeny v souladu s ověřenou projektovou dokumentací.

V průběhu prací nebylo zajištěno dodržování povinností k ochraně života, zdraví, životního prostředí a bezpečnosti práce.

David Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme