Kvůli myším uzavřela potravinářská inspekce Kaufland ve Veselí nad Moravou

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nechala dočasně uzavřít prodejnu Kaufland ve Veselí nad Moravou. Inspektoři v obchodě objevili stopy po přítomnosti myší. Společnost nesmí znovu otevřít, dokud neodstraní všechny nedostatky. Drobné hlodavce našla inspekce v supermarketech letos už podesáté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Myš usídlená v kokosovém ořechu | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Inspektoři nařídili uzavřít provozovnu poté, co našli například exkrementy na prodejní ploše i v zázemí. Důkazů o řádění myší ale bylo víc.

„Jedná se zejména o požer potravin, který se vyskytoval v segmentu ovocných vloček, oříšků a dalšího sortimentu. Inspektoři zjistili i mrtvou myš v krabici s oleji,“ přiblížil mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti zjišťovala redaktorka Zuzana Plíšková

Kvůli myším prý bylo v České republice letos za první pololetí uzavřeno více obchodů než za celý loňsky rok.

„Jedná se již o desátý případ a druhý případ v rámci tohoto týdne. Mezi poslední uzavřené provozovny na Moravě patří prodejny společnosti Interspar v Prostějově a ve Zlíně,“ dodal Kopřiva.

Mluvčí společnosti Kaufland Michael Šperl se vyjádřil pouze písemně. Uvedl, že prodejna je pečlivě a pravidelně čištěna. Deratizace se podle něj provádí pravidelně na všech prodejnách, a to z preventivních důvodů.

Zuzana Plíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme