Kvůli opravě silnice čeká řidiče v Mimoni čtvrthodinová objížďka

V Mimoni na Českolipsku začíná dlouho plánovaná rekonstrukce tahu na Mnichovo Hradiště. Nákladní doprava bude odkloněná ještě před Mimoní. Na osobní auta zatím čeká jen částečná uzavírka, řízená semafory. To se ale změní na konci měsíce, kdy dojde k celkové stodenní uzavírce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozkopaná ulice | Foto: Ladislav Bába

Na tahu z Mimoně směrem na Mnichovo Hradiště se nebude opravovat jen Husova, ale i Pražské ulice, Poštovní most a postaví se nový kruhový objezd u Dřevěnky.

„Pro mě to znamená, že se nebudu moct dopravovat do práce autem a budu muset zvolit jinou variantu, buď na kole nebo pěšky,“ říká místní obyvatelka.

„Když lidi tady ze sídliště pojedou sem nakupovat, tak nevím, jak se sem dostanou. Já jezdím do Mladé Boleslavi do práce. Máme svoz autobusem, který jezdí ze Stráže pod Ralskem a ještě do dneška nevím, jak budeme jezdit," dodává další muž.

Přehrát

00:00 / 00:00

O uzavírce v Mimoni informoval reportér Tomáš Mařas

Cesta autem, například ze sídliště Letná k supermarketům v Husově ulici, jež se bude opravovat, trvá normálně dvě minuty a řidič najede jeden a půl kilometru. Po objížďce, která řidiče čeká, je to necelých osm kilometrů a cesta po silnici, která je samá díra, trvá 16 minut.

Podle starosty Mimoně Františka Kaisera z Mimoňské obrody nebude celková uzavírka tahu na Mnichovo Hradiště trvat po celou dobu opravy.

„Celková stavba by měla trvat 302 dnů, z toho by celková uzavírka měla trvat 100 dní. Od pondělí začne částečná uzávěrka, kdy se bude frézovat povrch, a po 14 dnech dojde k celkovému uzavření komunikace,“ vysvětluje.

Objízdná trasa povede po silnici, která se podle Františka Kaisera upraví, aby byla připravená na nápor automobilů.

„Silnice není v dobrém stavu, ale jsme domluveni se zhotovitelem, že se kopec k Srnímu potoku vyasfaltuje a dojde ke kompletní úpravě pozice, která je u Pertoltické silnice,“ dodává Kaiser.

I když bude oprava tahu na Mnichovo Hradiště pro obyvatele Mimoně komplikací, po dokončení bude silnice podstatně bezpečnější. Přibudou přechody pro chodce, které tu chybí, i kruhový objezd, který řidiče zpomalí. Ti totiž velmi často do města vjedou i 80kilometrovou rychlostí.

Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme