Kvůli opravě silnice na nábřeží Edvarda Beneše čeká řidiče v Přerově série uzavírek

Na nábřeží Edvarda Beneše v Přerově dnes začíná oprava silnice a autobusových zastávek. S dočasnými omezeními by měli počítat obyvatelé, kteří bydlí v okolí stavby, i řidiči, kteří projíždějí městem. Nový asfaltový povrch by měla vozovka dostat do konce listopadu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přerov

Přerov | Foto: Miroslav Kobza | Zdroj: Český rozhlas

Přerov v tomto roce opravil hned několik komunikací, silnice na nábřeží poblíž centra města bude letos poslední.

Už dnes se ulice částečně uzavře, dál budou uzavírky pokračovat po etapách. Na závěr oprav se pak auta na nábřeží nedostanou vůbec.

„Bude to zakončeno frézováním komunikace a opravou autobusových zastávek, které tam jsou ve skutečně havarijním stavu,“ uvedl náměstek přerovského primátora Michal Zácha s tím, že na některých místě nebudou moci řidiči kvůli pracím dočasně parkovat.

„Od 26. listopadu bude uzavírka trvalá, takže tam nebude moci vjet ani zásobování s tím, že bude pokládka nového asfaltového povrchu,“ dodal Zácha. Práce by podle něj měly skončit do konce listopadu.

Oprava vozovky je v poslední době už druhým výrazným zásahem do podoby nábřeží. Minulý měsíc se tam začaly kácet přestárlé javory, které ohrožovaly bezpečnost chodců. Na doporučení dendrologa jich padly k zemi asi čtyři desítky. V sobotu je nahradila nová alej čtyřiatřiceti vzrostlých platanů.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme