Kvůli počasí vyjeli záchranáři na Slapech jen k jednomu tonoucímu

Vodní záchranáři ze Středočeské záchranné služby dnes vyjedou na Slapskou přehradu naposledy. Kvůli deštivému počasí měli v létě méně práce než v předchozích letech a lidem nejčastěji pomáhali při alergických reakcích po pobodání hmyzem a při úrazech způsobených po požití alkoholu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodní zachranná služba Slapy - člun v kotvišti | Foto: Pavel Pavlas

Celkem měli na Slapech 72 výjezdů, pouze v jednom případě však šlo o tonutí. Podle šéfa záchranky Jana Kolára za to může špatné počasí.

„Koupání příliš nepřálo, naopak vosám ano. Těch alergických reakcí po bodnutí vosou jsme zaznamenali určitě více než v minulých sezónách,“ upozorňuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Pavla Pavlase zachycuje konec sezóny pro vodní záchranáře na Slapech

Vodní záchranáři mají na Slapech vždy k dispozici jeden sanitní vůz a jeden člun. S jeho pomocí dokáží lidem pomoci mnohem rychleji, letos vyjel na vodní hladinu šestačtyřicetkrát.

Lidé se obraceli na záchranáře i přímo v jejich sídle. Chalupářka Jarmila Vojtíšková potvrzuje, že přítomnost vodních záchranářů v místě je nutná. „Široko daleko tady nic není,“ říká.

Vodní záchranka se na Slapy vrátí zase za rok – 1. července.

Pavel Pavlas, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme