Kvůli požáru elektrického vedení ve školce v Roztokách u Jilemnice bylo evakuováno 25 dětí

Celkem 25 dětí muselo být dnes evakuováno z mateřské školy v Roztokách u Jilemnice na Semilsku. Hořelo elektrické vedení ve sklepě budovy. Požár hasiči rychle zlikvidovali. Dětem, které byly převezeny do jedné ze tříd sousední školy, se nic nestalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči – ilustračně snímek | Foto: Milan Kopecký

„Dnes v 9.26 hodin byl hasičům nahlášen požár v kotelně mateřské školy v Roztokách u Jilemnice. Za pár minut k události dorazily čtyři jednotky hasičů. Do příjezdu hasičů zvládli zaměstnanci školy evakuovat 25 dětí do vedlejší budovy, nikdo nebyl zraněn ani se nenadýchal kouře,“ informovala krajská mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Podle ředitelky školky a školy Kateřiny Zahálkové děti téměř ani nezaregistrovaly, že se něco děje. Učitelky je pouze převedly do druhé budovy.

Mají tam zajištěné jídlo, program a k dispozici je i provizorní ložnice na odpolední spaní. Do doby, než se dá suterén školky do pořádku, zůstanou předškoláci ve škole.

Hasiči podle mluvčí zvládlii požár kotelny pomocí vysokotlaku. Na závěr provedli průzkum termokamerou a prostory odvětrali.

„Požár způsobil zkrat na elektroinstalaci ohřívače vody," sdělil Josef Plíva z HZS Libereckého kraje. Dodal, že místnost kotelny byla silně zakouřená, ale naštěstí se požár dál nedostal.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme