Kvůli šikaně učitelky ve škole Na Třebešíně stíhá policie tři mladíky

Policisté obvinili tři mladíky kvůli šikaně učitelky z pražské Střední průmyslové školy Na Třebešíně. Studenti údajně šikanovali učitelku dlouhodobě. Žena letos v lednu zemřela, její úmrtí podle policie nezavinila cizí osoba.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střední průmyslová škola Na Třebešíně

Střední průmyslová škola Na Třebešíně | Foto: Filip Jandourek

„Ve věci šikanózního chování některých žáků vůči této učitelce v tuto chvíli probíhá trestní stíhání proti třem mladistvým, a to hned z několika trestných činů. Vzhledem k jejich věku však nemohu být k věci jakkoliv konkrétní,“ řekl Českému rozhlasu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Škola původně potrestala studenty podmínečným vyloučením a trojkou z chování, později ale podle deníku Právo dva z mladíků vyloučila. Třetímu zůstal podmíněný trest.

Podle školní inspekce vedení školy při řešení šikany selhalo a porušilo školský zákon. Magistrát po incidentu ředitele školy odvolal a vypsal konkurz na nové vedení. Později podal trestní oznámení na neznámého pachatele, který se podle něj mohl dopustit trestného činu tím, že zanedbal své povinnosti.

Kauza šikany na škole Na Třebešíně | Foto: Český rozhlas

ČRo, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme