Kvůli úbytku studentů hrozí střední škole v Duchcově postupný zánik

Na Gymnázium a Střední průmyslovou školu v Duchcově na Teplicku letos do prvních ročníků přišlo méně nových studentů, než jich na jaře odmaturovalo. Takovou situaci Ústecký kraj považuje za neudržitelnou, zatím se jí ale vedení kraje zabývat nebude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdná školní třída | Foto: Roman Verner

„Na gymnaziální obory nastoupilo 30 žáků do osmiletého studia. Z odborných oborů se podařilo otevřít pouze geodézii, kam nastoupilo 15 žáků,“ vypočítává ředitelka školy Jana Poláková.

Na jaře přitom odmaturovalo zhruba 80 studentů. Možné nové studenty od příštího školního roku škola láká už teď.

Přehrát

00:00 / 00:00

O úbytku studentů mluvila Gabriela Hauptvogelová

„Paní zástupkyně chodí na rodičovské schůzky v 9. třídách, chodí do hodin výuky k profesnímu vzdělávání. Škola jako každoročně pořádala Šanci 2015.“

„Na ubývající počet studentů poměrně ubylo i dost kantorů hlavně z gymnaziální části. Ale musím říct, že odcházeli sami na vlastní žádost,“ poznamenala Poláková.

Za menším počtem nových studentů jsou zčásti menší populační ročníky, zčásti možná pověst školy pošramotily zimní demonstrace studentů kvůli neshodám vedení školy s některými učiteli.

Škole zatím nehrozí zrušení ani sloučení a Ústecký kraj se situací podle mluvčí Magdaleny Hanáčkové zatím nebude zabývat.

„Prognózy jsou takové, že žáků bude postupně ubývat. Takže je velmi pravděpodobné, že škola v Duchcově přirozeným způsobem zanikne a žáci budou absorbováni školami v okolí.“

Obory geodézie, geotechnika a technické zařízení budov se jinde v kraji nevyučují. Ředitelka Poláková proto doufá, že alespoň ty studenty přitáhnou.


Zvětšit mapu

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme