Kvůli úniku plynu evakuovali hasiči v Brně základní školu a obytné domy

V Arménské ulici v Brně unikl plyn. Hasiči proto evakuovali tamní základní a mateřskou školu a přilehlý obytný blok. Plyn unikl z výkopu v ulici. Únik plynaři už zastavili a podle informací hasičů nebyl nikdo zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Arménské ulici v Brně-Bohunicích unikal ráno 4. září zemní plyn | Zdroj: ČTK

„Jde o událost bez zranění. Děti jsou samozřejmě pod dozorem svých učitelů a učitelek,“ řekl Českému rozhlasu mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči v prvních chvílích naměřili výbušnou koncentraci plynu. Jediné štěstí bylo, že k překopnutí potrubí došlo na ulici, kde se plyn začal okamžitě mísit s čerstvým vzduchem.

„V tuto chvíli se únik podařilo provizorně zastavit a provádíme měření koncentrací v okolních objektech. Abychom mohli zjistit, jestli bude možný návrat dětí do škol,“ dodal Mikoška.

Asi 600 dětí opustilo s pedagogy třídy a vyčkávají na hřištích a volných prostranstvích sídliště v Brně-Bohunicích. Z okolních domů hasiči odvedli tak 25 lidí.

Evakuace byla podle hasičů bez větších problémů. Oblast je z bezpečnostních důvodů uzavřena. Ve škole už by teď ale mělo být bezpečno. Až skončí oprava potrubí, děti se budou moci vrátit do tříd.

Podle regionálního mluvčího RWE Pavla Zajíce narušila plynovod externí stavební firma při opravě chodníku.

„Nyní je již únik zajištěn a začne oprava, která by měla být hotova asi za tři hodiny. Pracovníci RWE se budou snažit provést opravu bez odstávky odběratelů, a tudíž bez omezení dodávky plynu v oblasti,“ uvedl Zajíc.

V Arménské ulici v Brně-Bohunicích unikal ráno 4. září zemní plyn | Foto: ČTK

ČTK, mkp, Hana Poledníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme