Kvůli vedrům omezují některé radnice otevírací dobu. Úředníci tak čelí horku i kritice

Vysoké teploty dolehly i na úředníky. Otevírací dobu omezily třeba radnice na Novojičínsku, rtuť teploměru se v některých kancelářích vyšplhala až na 35 stupňů. Kvůli tropickým teplotám odchází i technika, jako se to stalo například v Kopřivnici.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kancelář, státní správa

Kancelář, státní správa | Foto: Fotobanka RGBStock

„Máme klimatizaci, která se pokazila. Je tady telefonní ústředna, tři nebo čtyři servery. Každá technika může odejít, na podzim budeme řešit, aby tady byla náhradní klimatizace,“ popisuje Pavel Liška z oddělení informatiky kopřivnického úřadu.

„Normálně chladíme na 21 stupňů, teď je tu tak kolem 30,“ dodal Liška. Informatici v pátém patře kopřivnické radnice kromě chlazení serverovny musí řešit třeba i zadrhnuté, přehřáté tiskárny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na městském úřadě v Kopřivnici kvůli vysokým teplotám kolabuje technika. Radnice omezila otevírací dobu

O pár stupňů lépe jsou na tom pracovníci v přízemí, i ti se ale musí vyrovnávat třeba s návštěvníky, kterým se omezení úředních hodin nelíbí.

„Vyvěsili jsme informační cedulky a paní na nás začala řvát: ‚Jasně, vy úředníci, vy jste nikdy nedělali v Tatře, nevíte, jaké to je.‘ Náš vrátný v Tatře ale pracoval 42 let,“ popsala Romana Bartoňová, která na úřadě pracuje.

„Já jsem říkal, že to znám. Já jsem nedělal jen v kanceláři, já dělal i na provozu. To víte, že jsem si vyslechl různé názory lidí, ale člověk už je z toho tak otrkaný, že mu to ani nepřijde,“ řekl Stanislav Kocián, který na radnici dělá vrátného.

I přes zkrácenou pracovní dobu ale musí úředníci dohánět své povinnosti později nebo je odkládat na další dny. Jak budou pracovat v příštím týdnu, to záleží hlavně na počasí.

Zdislava Mochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme