Kvůli výmolům nemůže autobus do Dobranova u České Lípy, místní na něj čekají na konci obce

Dobranovem u České Lípy už neprojíždí autobus městské dopravy. Místní tak musí od začátku roku chodit na zastávku až na konec obce. Je to kvůli děravé silnici, která přes Dobranov vede. Je na ní tolik hlubokých děr, že by se autobus mohl poškodit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silnice s výmoly v Dobranově | Foto: Tomáš Mařas | Zdroj: Český rozhlas

„Lidé jezdili do zaměstnání, na nákupy, k doktorům, hlavně starší lidé. A samozřejmě vozili děti do školy. Teď už přes tenhle úsek nejezdí, kvůli stavu téhle vozovky," vysvětluje předseda dobranovského Osadního výboru Vítězslav Neuman.

„Autobus tudy nejezdí, jezdí jinudy a neobsluhuje několik zastávek."

Přehrát

00:00 / 00:00

Výtluky na silnici v Dobranově u České Lípy zmapoval reportér Tomáš Mařas

Teď tady projel osobní automobil a dírám se nemohl vyhnout.

„Obyvatelé Dobranova si stěžují především na to, že jim přes obec nejezdí autobus. To je jejich zásadní újma,“ říká Neuman.

„Dvěstěosmnáctka jede jinudy, ta přijíždí do Dobranova z jeho druhého konce. Tam je zřízena jediná zastávka a na ni musí ti obyvatelé víceméně přes celou obec docházet."

„Tahle díra může mít tak decimetr, k tomu ještě bahno, takže bůhví, kam bychom se dostali. Tady se těm dírám ani nedá vyhnout, protože jsou z obou stran. Nikdy nemůžete vědět, kdo sem odbočí," dodává Vítězslav Neuman.

Cedule upozorňující na zrušení zastávky | Foto: Tomáš Mařas

Podle mluvčí českolipské radnice Kristýny Brožové situaci na komunikaci město řeší přesto, že není v jeho majetku.

„Patří státu a město se snaží vyjednávat o tom, aby tuto komunikaci získal do svého majetku. V minulosti byla podána žádost o převod. Pokud město komunikaci získá do svého majetku, určitě by se podílelo na tom, aby se její technický stav zlepšil."

Žádost o převedení komunikace do majetku města podalo minulé vedení radnice zhruba před rokem.


Zvětšit mapu

Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme