Kynžvart na Chebsku zahájil novou lázeňskou sezónu

Žehnáním pramene Richard a slavnostním programem dnes v Láznch Kynžvart na Chebsku otevřeli novou lázeňskou sezónu. Léčebný komplex je historicky zaměřený především na dýchací a kožní potíže dětských pacientů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kynžvart na Chebsku zahájil novou lázeňskou sezónu | Foto: Zdeněk Trnka

Těch ovšem stále ubývá. A vedení lázní se právě proto chce letos nově zaměřit i na dospělé pacienty.

„Dospělé pacienty samozřejmě léčíme individuálně. Ale předpokládáme, že budeme léčit rodinné příslušníky našich nemocných dětí. Děti, které jsou indikovány na lázeňskou léčbu, mají většinou nemoc již dědičnou. To znamená, že už některý z dospělých rodinných příslušníků trpí obdobným onemocněním. Tudíž by měl potom také nárok na léčbu. A zdá se nám nepraktické, aby se dospělý pacient léčil v jiných lázních než dítě,“ vysvětluje ředitelka Lázní Kynžvart Jiřina Valentová.

Dětská léčebna v Lázních Kynžvart je státním zařízením na léčbu dýchacích potíží, kožních onemocnění anebo obezity. Klienti zdravotních pojišťoven tvoří v Lázních Kynžvart přes 60 procent pacientů.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme