L. Plachý rezignoval na funkci pražského radního

Na funkci pražského radního rezignoval sociální demokrat Lukáš Plachý. Důvodem je nařčení, že nabízel spolustraníkovi úplatek. Vinu ale odmítá a na autora usvědčující nahrávky podal trestní oznámení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát hlavního města Praha | Foto: Tomáš Adamec

Ještě dopoledne po jednání grémia ČSSD Plachý o rezignaci neuvažoval, rozhodující ale zřejmě bylo jednání rady města a schůzka s primátorem. Plachý sám řekl, že rezignuje především proto, aby předešel nařčení ČSSD, potažmo nově vzniklé pražské koalice. Mluvil také o nové politické kultuře, v jejímž duchu chce pracovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejen o rezignaci Lukáše Plachého mluvil v Ozvěnách dne primátor Prahy Bohuslav Svoboda

Lukáš Plachý měl přijmout nabídku spolustraníka Ivana Jirkovského, že ho za 100 tisíc zvýhodní na kandidátce. Nahrávku rozhovoru pak Jirkovský zveřejnil - za to ho sociální demokraté vyloučili ze strany.

Plachý trvá na tom, že z jeho strany šlo o taktiku: „Měl jsem nějaké důvody pro to, abych naoko toto odsouhlasil a chtěl jsem se prostě pokusit zjistit něco o pozadí akce.“

Věc řešila místní kontrolní komise a Plachého očistila. Vedení strany i pražský primátor Bohuslav Svoboda ale chtějí znát rozhodnutí Ústřední kontrolní komise. Primátor zdůraznil, že po vyšetření případu a pokud bude Lukáš Plachý očištěn, nic nebrání jeho návratu do politiky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci na pražské radnici v pořadu Stalo se dnes okomentovali Karel Březina, náměstek pražského primátora a místopředseda pražské ČSSD a politolog Lukáš Jelínek

Plachý podal na svého bývalého kolegu Jirkovského trestní oznámení pro pomluvu a primátor očekává, že první výsledek by mohl být znám do měsíce. „My předpokládáme, protože nás radní Plachý o tom ujišťoval, že podezření bude vyvráceno,“ dodal Svoboda.

Místo rezignovaného radního nebude v tuto chvíli obsazeno. Kompetence týkající se životního prostředí zatím přebere Karel Březina.

Milan Kopp, Jan Herget, Lenka Rafaelová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme