Labe se po povodních otevírá pro lodě mezi Hřenskem a ústeckým Střekovem

Labe se po povodních částečně otevírá lodím a to v úseku od Hřenska po Střekov v Ústí nad Labem. V plavbě jim bránily železné kontejnery, které odnesla velká voda z Ústí až k Varvažovu. Odstranila je odtud speciální loď z Povodí Labe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodí Labe muselo odstranit kontejnery, které během povodní uplavaly firmě v insolvenci. | Foto: Jan Bachorík

Tři kontejnery uvízly u Valtířova na břehu, čtvrtý ovšem blokoval přímo plavební dráhu. Odstraňovat je muselo Povodí Labe, protože firma, které patřily, je zřejmě v insolvenci. S vytažením kontejneru z řeky pomáhali i potápěči.

„Po povodních je to vždycky problematické zejména v tom, že jednak se změní dno, a druhá věc je rapidně snížená viditelnost. Dnes tady odhaduju tak 30 centimetrů,“ uvedl jeden z nich.

Přehrát

00:00 / 00:00

S pracovníky Povodí Labe, kteří odstraňovali kontejnery, natáčel redaktor Českého rozhlasu Jan Bachorík.

Práce na odstranění kontejneru trvaly zhruba tři hodiny. „Stálo to hodně sil, naštěstí se to ale chlapům z Povodí Labe podařilo. Opět je tak volná cesta pro lodě od státní hranice, tedy od Hřenska, až po Střekov,“ dodal potápěč.

Plavební zákaz platí nadále mezi Ústím a Mělníkem. Trasu musí nejdřív projet speciální loď a zkontrolovat dno. Provoz na celém dolním Labi se nejspíš obnoví na začátku příštího týdne.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme