Lanovka na Sněžku jezdí až na vrchol naposledy

Stará lanovka Sněžka začala sčítat poslední hodiny provozu až na vrchol Čech. Turisté dnes mají poslední možnost projet na otevřených sedačkách i horní úsek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lanovka na Sněžku funguje od roku 1949 | Foto: Luboš Veverka

V dolní stanici čekají na jednu z posledních míst turisté nejen z celých Čech. Jsou z Pardubic, Náchoda, Ústí nad Labem, ale i z dalekých Filipín.

Podle předpovědi počasí má sněžit. Krakonoš se tak s lanovkou rozloučí posvém. Letos 15. ledna jezdila lanovka na Sněžku 63 let.

„Tato lanovka za 63 let provozu žádnou zásadní rekonstrukci neměla. A v tom je ten unikát,“ říká náčelník lanovky Jiří Martinec.

„Nová lanovka bude mít lana dál od sebe, zásadní změna ze dvousedačky na čtyřkabinu, posunutí spodní stanice o 150 metrů blíž k Peci. Velkou výhodou bude to, že podlaha kabiny a podlaha stanice budou ve stejné úrovni, takže nástup do kabin bude velice pohodlný i pro starší lidi,“ dodává Martinec.

Pokud návštěvníci pojedou oba úseky až na Sněžku, nebudou muset přestupovat.

Stará lanovka Sněžka bude jezdit až do 2. září do mezistanice na Růžové hoře. Nová lanovka má zahájit provoz na jaře 2014.

Eliška Pilařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme