Lanovku na Sněžku čeká poslední jarní odstávka před rekonstrukcí

Lanovka na Sněžku je ode dneška mimo provoz. Má před sebou několikatýdenní jarní odstávku. Turisté se tedy na vrchol Čech dostanou jen po svých. 62 let stará lanová dráha se opět rozjede před koncem dubna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lanovka na Sněžku | Foto: Luboš Veverka

Lanovka na Sněžku je technickým unikátem Jako první používala systém odpojitelných sedaček.

„Byl to vlastně první odpojitelný systém u sedačkových lanovek vůbec. V roce 1949 šel do provozu první úsek a rok na to úsek druhý,“ říká náčelní lanové dráhy Jiří Martinec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lanová dráha na Sněžku projde poslední jarní údržbou. Podrobnosti od redaktora Martina Pařízka v Ranním Radiožurnálu.

Lanovku teď čeká důkladná prohlídka, technici prohlédnou oba úseky jak z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu tak až na Sněžku. Prověřit se musí i lana, brzdy a baterie.

Výhledy do krajiny z otevřených sedaček si tak lidé užili o víkendu na několik týdnů naposled. „Lanovka je nádherná tím, že od přírody jste tak dva tři metry, občas vidíme lišku,“ říkí jeden z návštěvníků.

Lanovka na Sněžku funguje od roku 1949 | Foto: Luboš Veverka

Pro lanovou dráhu na Sněžku je to poslední jarní odstávka a před sebou má i poslední letní sezonu. Podle plánu by se měla v září zastavit a čeká ji rekonstrukce.


Zvětšit mapu

Martin Pařízek, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme