Lasagne s koňským masem mizí z trhu. Jedno ze sběrných míst je i v Opavě

Češi se koňského masa neštítí, ale nechtějí být podváděni. Tak reagují zákazníci na aféru s koninou, která zasáhla i tuzemský trh. Firma Nowaco už stahuje své výrobky z obchodů a shromažďuje je ve svých skladech. Jeden je například v Opavě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Inspekce zjistila koninu v hovězích lasagních firmy Nowaco. Ilustrační foto

Inspekce zjistila koninu v hovězích lasagních firmy Nowaco. Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

„Chci prostě to, co si zaplatím, tak by tam asi mělo být maso, jaké tam má být. A ne aby tam bylo nějaké koňské. Vzhledem k tomu, že je tam něco jiného napsané a něco jiného je uvnitř, tak je to špatně,“ reagují rozhořčení zákazníci.

František Mariánek z ostravské agrární komory je přesvědčený, že výrobci záměrně klamou spotřebitele. Koňské maso je totiž výrazně levnější než hovězí.

„Snaha výrobců je toho zákazníka nějakým způsobem oklamat a za méně peněz získat větší zisk. To je podstata problematiky koňského masa,“ říká Mariánek.

Koňského masa se přitom čeští zákazníci zase tak moc neštítí. „Já jsem ročník 1940 a pamatuji si, že maminka koňské maso kupovala a vařila z něho výborná jídla,“ zavolala třeba do rádia posluchačka.

V českých obchodech se mohlo prodalt zhruba dvacet tisíc lasagní s koňským masem.

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme