Lávka u Tenisu v Přerově půjde k zemi. Dělníci místo uzavřou pro pěší i cyklisty

Zahrádkářům se ode dneška prodlouží cesta do kolonie u přerovských lagun. Radnice jim kvůli stavbě nového mostu uzavřela lávku u Tenisu, která propojuje velkou část města s rekreační oblastí. Delší cestu ke svým zahrádkám budou muset absolvovat minimálně do června příštího roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přerovský Tyršův most přes řeku Bečvu ve fázi výstavby | Foto: Odiciální stránky města Přerova

Rekreační zónu města čeká omezení. Už dnes se tady objeví stavební technika a ještě tento měsíc by měla začít demolice poničené lávky. Nahradí ji nový moderní most, který bude klenutý a vydrží i větší nápor velké vody.

Na stejném místě a téměř ve stejném čase propojí lokalitu s lagunou i nová kilometr dlouhá cyklistická stezka s chodníkem, která nahradí nevzhledné staré panely. Než se tak stane, cesta do rekreační oblasti ale také do zahrádkářské kolonie na druhé straně Bečvy se poněkud prodlouží.

„Lávka už kdysi uzavřena byla, takže to zahrádkáři zvládnou,“ tvrdí Vasil Vlachopulos, jeden z místních obyvatel. „Neměla by to být až taková komplikace, protože má nová lávka být hotová během roku.“

Stavba nové lávky přijde město na čtyřiadvacet milionů korun.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme