Lázně Běloves by do konce května mohlo vlastnit město Náchod

Majitelé Lázní Běloves nabídli Náchodu nový návrh ohledně vlastnictví a provozu areálu. Dnes s ním vyjednávací tým seznámí radu města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta Náchoda Jan Birk | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Vlastníci Lázní Běloves sice chtějí lázně prodat, ale bez stáčírny běloveské kyselky. Tu chtějí ještě letos zprovoznit. Podle náchodského starosty za ČSSD Jana Birkeho si také chtějí ve společnosti nechat menšinový podíl s minimálním vlivem.

„V tuhle tu chvíli je velmi spekulativní hovořit o tom, jestli 80/20, 90/10, 95/5 nebo 99/1, ale město Náchod by jednoznačně mělo víc než 50 procent vlastnictví. Z toho samozřejmě vyplývá i tvorba ceny," říká starosta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Majitelé Lázní Běloves přišli s novým návrhem na jejich prodej. Podrobnosti zjistila reportérka Kristýna Štanderová

Ta by totiž byla nižší právě o stáčírnu a podíl ve společnosti. Náchodská rada se dnes s těmito návrhy seznámí. Pokud s ním budou souhlasit i zastupitelé, požádá město vlastníky, aby jasně určili procentní a partnerský podíl a zároveň cenu.

„A na základě toho by byla do 28. 2. svolána rozšířená rada o všechny zastupitele, kde bychom začali hovořit o tom, zda tento princip a cenová úroveň, vlastnická práva a tak dále, zda by byly pro zastupitele akceptovatelné," vysvětluje dále.

Do konce února tak bude podle starosty Birkeho jasno ve všem.

„Kdo co bude vlastnit, co bude platit město Náchod, kde na to vezmeme zdroje - my bychom založili novou akciovou společnost. Bylo by jasné, jestli strategický partner, kterého máme dneska vytipovaného, do toho vstoupí,“ dodává starosta.

Pak už bude jen na zastupitelích, jak o budoucnosti lázní rozhodnou. Pokud by s návrhy současných majitelů a města souhlasili, Náchod by už v květnu mohl Lázně Běloves vlastnit. Tím by se definitivně vyřešily letité dohady o vlastnictví chátrajícího lázeňského areálu.

Rekonstrukci nemocnice v Náchodě za více než miliardu pozastavil ÚOHS

Číst článek

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme