Lázně v Janských Lázních nově povede Rudolf Bubla

Janské Lázně v Krkonoších mají nového ředitele. Rudolfa Bublu dnes jmenuje ministr zdravotnictví v demisi Martin Holcát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zdravotnictví Martin Holcát | Foto: Filip Jandourek

Rudolfa Bublu, kterého vybrala komise ze šesti kandidátů, jmenuje ministr zdravotnictví v demisi Martin Holcát. Bubla po několika měsících vystřídá Josefa Šimurdu a stane se tak třetím ředitelem Janských Lázní v letošním roce.

Bubla působil sedm let v konkurenčních Lázních Bohdaneč. Nyní bude jeho hlavním úkolem v novém pracovišti snížit finanční ztrátu, která od začátku roku přesáhla 30 milionů korun.

Na jaře letošního roku chtěl ředitel Roman Koudele kvůli nedostatku financí uzavřít dětskou léčebnu Vesna. Na podporu léčebny vznikla iniciativa Zachraňme Vesnu a následnou petici za její zachování podepsaly tisíce lidí. Tehdejší ministr Leoš Heger odvolal ředitele Koudeleho, který vedl rekreační komplex od roku1990, a na jeho místo dosadil krizového manažera Josefa Šimurdu. Nyní jej střídá Rudolf Bubla.

Jan Herget, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme