Lázně Velichovky po téměř dvou letech opět přijímají pacienty

Lázně Velichovky u Jaroměře po téměř dvou letech znovu přijímají hosty. Zkrachovalé zařízení převzal nový majitel, který je opravil a znovu otevřel. Lázně se budou i dál specializovat na pacienty s nemocemi pohybového ústrojí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Znovuotevřené lázně Velichovky | Zdroj: ČTK

Jitka Frisová právě napouští a zapíná perličkovou vanu o objemu 280 litrů. Tuhle práci dělala naposledy předloni, než stejně jako ostatní zaměstnanci přišla o místo.

Přiznává, že lázně jsou pro ni srdeční záležitost. „Proto jsem se sem vrátila. Měla jsem práci, ze které jsem dala výpověď, abych se mohla vrátit sem,“ říká.

Nově opravené lázně jsou podle ní hezčí než před dvěma lety. „Mně se líbily i předtím, ale teď se mi líbí víc,“ podotýká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve znovuotevřených lázních Velichovky natáčel redaktor Václav Plecháček

Podobně mluví i Jaroslav Pacek, jeden z prvních pacientů nové éry lázní. Ve Velichovkách už byl devětkrát a může tak porovnávat. „Je to tady upravené, lepší. Ten první dojem je úžasnej, opravdu dali to do pořádku krásným způsobem,“ hodnotí.

Noví majitelé do oprav investovali zhruba dvacet milionů korun. Velkými změnami prošel například společenský dům, kde je jídelna i kuchyň, nebo Masarykův dům, který je s velkou recepcí ve stylu první republiky jakýmsi srdcem celého areálu.

Lázně mají zatím povolení pro 120 pacientů, což je necelá třetina původní kapacity. Už v létě by mělo přijít další navýšení, před tím však podle ředitele lázní Martina Dürrera budou muset přijít ještě další lékaři a fyzioterapeuti.

„Byli bychom rádi, aby se nám podařilo rozšířit náš tým tak, abychom mohli zažádat o zvýšení počtu pacientů na 180. V dalších letech bychom chtěli rozšiřovat dál, ale je to otázka ekonomická. Musíme si nejdřív vydělat na platy pro naše zaměstnance,“ přibližuje Dürrer.

Znovuotevřené lázně Velichovky | Foto: ČTK

I s novým majitelem se lázně Velichovky chtějí specializovat na rehabilitaci pacientů s nemocemi pohybového ústrojí, a to s pomocí léčebných účinků křídové slatiny.

„Slatinné koupele a zábaly působí protizánětlivě, protibolestivě a regeneračně,“ vysvětluje nový lázeňský primář Miloslav Pleskot.

Současně majitelé lázní uvažují také o sociálním programu, který by v části areálu umožnil dlouhodobé ubytování seniorů.

Léčebné lázně v ČR | Foto: Michal Jindra

Václav Plecháček, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme